Ballina Sport Icardi drejt largimit nga Interi, zbulohet destinacioni i ri

Icardi drejt largimit nga Interi, zbulohet destinacioni i ri

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kriza e Mauro Icardit te Inter duket se i ka ardhur fundi. Heqja e shiritit të kapitenit dhe largimi nga skuadra para fundit të kampionatit e ka lëkundur pozitën e argjentinasit, që nuk do të jetë pjesë e skuadrës në sezonin e ri.

Juventus ka qenë favoriti kryesor për të firmosur me ish-sulmuesin e Sampdorias, por në ditët e fundit ka të tjera hipoteza. Napoli ka shfaqur interes dhe marrëveshja duket pranë.

Burime nga “La Repubblica” dhe “Corriere della Sera” pohojnë se Napoli po e kërkon me ngut 26 vjeçarin dhe madje kanë ofruar edhe futbollistë në shkëmbim.

Edhe pse është një prej futbollistëve më të mirë të sezoneve të fundit, jugorët janë të gatshëm të heqin dorë nga Lorenzo Insigne, vetëm e vetëm që Icardi të transferohet në “San Paolo”. Mbetet të shihet se si kush do të jetë e ardhmja e Icardit, për të cilin ka pas interes edhe nga PSG.

The post Icardi drejt largimit nga Interi, zbulohet destinacioni i ri appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----