Ballina Sport Ibrahimovic shfrenon fantazinë: Mund të luajë edhe me nipin e Maldinit

Ibrahimovic shfrenon fantazinë: Mund të luajë edhe me nipin e Maldinit

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zlatan Ibrahimovic ka luajtur me dy gjenerata të Maldinit te Milani dhe shpreson të luajë edhe me djalin e Danielit.

39-vjeçari është në sezonin e tij të dytë në San Siro dhe e shfrytëzoi rastin për të reflektuar në një ndërrim të brezave.

“Ndihem sikur kam qenë këtu në gjenerata të ndryshme. Kam luajtur kundër Paolo Maldini dhe tani po luaj me djalin e tij, Danielin. Shpresoj se mund të luaj edhe me djalin e Danielit, kjo do të ishte një mrekulli”, ka thënë Zlatan për Football Focus në BBC.

“Unë kam shumë përvojë, qëllimet nuk kanë qenë kurrë çështje, unë vetëm vazhdoj. Unë nuk jam i njëjti lojtar që isha pesë vjet më parë, nuk jam i njëjti lojtar që isha 10 vjet më parë, ne të gjithë ndryshojmë për shkak të zhvillimit në këndvështrimin tuaj fizik”.

“Jam i sinqertë kur them se nuk po vrapoj siç vrapoja më parë; Unë po vrapoj më inteligjent tani. Liga italiane, arsyeja që unë them se është më e vështira për të luajtur për një sulmues është sepse është shumë teknike dhe filozofia e Italisë është të mos pësosh një gol sesa të shënosh një gol”.

Ibra rrëfeu se ai ishte gati të dilte në pension gjatë verës pas shtatë muajsh te Milani, por ishte bindur nga trajneri Stefano Pioli.

---- ----
----
----- ----
-----