Ballina Sport I zhytur në borxhe, Refik Halili një nga presidentët që këmbëngul për...

I zhytur në borxhe, Refik Halili një nga presidentët që këmbëngul për faljen e kamatvonesave dhe gjobave nga qeveria

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Prej javës një Ligë Profesioniste është duke tentuar të ushtrojë presion ndaj qeverisë për të plotësuar katër pika të ngrituara prej tyre.

Për të negociuar me qeverinë, një nga presidentët e zgjedhur është dhe Refik Halili.

Ky i fundit që njihet për gropën financiare që ka zhytur klubin e Tiranës, dhe ato pak para që  përfiton më shumë synon të ia jap të birit që e ka futbollist, të cilin edhe e ka çuar me miqësitë e tij në ekipet kombëtare dhe e aktivizon me skuadrën bardheblu, ka mbetur një futbollist në tentativë.

Refik Halili është një nga personat që kërkon me ngulm që të falen gjobat dhe kamatvonesat.

Kjo pasi me keqmenaxhimin dhe abuzimet që janë bërë, klubi i Tiranës është një nga skuadrat me më shumë borxhe. Dhe kjo prej faj të Refik Halilit.

Por, për fat të keq të Refik Halilit kjo është një pikat që qeveria shqiptare nuk ka dhënë ok-in për të miratuar.

Ndaj, i duhet që të mendojë që të mos e zhysë më klubin e Tiranës në borxhe, ose të vijojë të ëndërrojë nëse Ilir Metna do t’i të vijë ndonjëherë në pushtet. (TemA)

 

---- ----
----
----- ----
-----