Ballina Lajme Bota/Rajoni I tërbuar nga izolimi, banori në Itali hedh mobiljet nga ballkoni (FOTO)

I tërbuar nga izolimi, banori në Itali hedh mobiljet nga ballkoni (FOTO)

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një banor i tërbuar nga karantina hodhi disa karrige prej druri nga ballkoni i një apartamenti në Itali. Ngjarja ka ndodhur në një prej “zonave të kuqe”, ku po qëndrojnë të izoluar rreth edhe persona të tjerë.

----

Ai ishte një nga 700 personat që janë urdhëruar të qëndrojnë të izoluar në katër blloqe banimi në Mondragone, 60 km në veri të Napolit.

Shumica e personave që jetojnë atje janë bullgarë që punojnë në bujqësi. Policia dhe ushtria zbarkuan në terren për të monitoruar pikat e nxehta të Covid.

Ndërsa, një grup protestuesish italianë ju përgjigjen revoltës së bullgarë, duke hedhur gurë në makinat e tyre dhe duke i goditur në dritare.

----- ----