Ballina Lajme nacionale I nxehti afrikan vjen në Kosovë, ja çfarë moti do të jetë...

I nxehti afrikan vjen në Kosovë, ja çfarë moti do të jetë sot

11
SHPËRNDAJE

‘Vapa afrika’ vazhdon në Kosovë, temperatura përvëluese për të dielën.

Sot do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Temperaturat mbeten të ngjashme, me minimalet që do të lëvizin nga 15-17 gradë celsius dhe ato maksimalet nga 34 deri në 35 gradë celsius, por në fushat barike do të ketë rritje të lehta.

Indeksi UV mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj kontakti me diellin nga ora 10-17 mundësisht të jetë sa ma i kufizuar.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

-----