Ballina Lajme nacionale I lidhte viktimat dhe i detyronte të…/Arrestohet kreu i rrezikshëm i bandës...

I lidhte viktimat dhe i detyronte të…/Arrestohet kreu i rrezikshëm i bandës së hajdutëve shqiptarë (EMRI)

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane në Macerata. Bëhet fjalë për Mahmut Gegën 26 vjeç, i cili akuzohet se është kreu i një bande hajdutësh.

Mediat italiane raportojnë se banda ishte e ‘specializuar’ në vjedhjet e shtëpive në zonën e Macerata.

Sipas mediave ai konsiderohet si një kriminel shumë i rrezikshëm, jo vetëm për vjedhje, por edhe për grabitjet që kryen në shtëpi, duke i lidhur viktimat dhe duke i detyruar që ti japin para dhe bizhuteri.

Ndërsa në Shqipëri 26-vjeçari akuzohet për vrasje.

 

---- ----
-----