Ballina Arti “I fundmi i ciklit të kreshnikëve”! Mimoza Ahmeti zbulon portretin e Edi...

“I fundmi i ciklit të kreshnikëve”! Mimoza Ahmeti zbulon portretin e Edi Ramës: Pikturë e imja në koleksionin që ka Fatos Lubonja

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Autorja e disa vëllimeve me poezi, Mimoza Ahmeti nuk rresh së habituri.

Poetja e njohur ka publikuar sot një portret të “panjohur” të Edi Ramës.

Permes një postimi në rrjetet sociale ajo ka postuar një portret ndryshe, që sipas saj është Edi Rama.

Ndersa ka publikuar këtë pikturë ajo shkuran se i përket vitit 1997 dhe që është e gjitha në vaj.

Mes të tjerave Ahmeti shkruan se piktura është e koleksioneve të saj që i ka Fatos Lubonja.

“Edi Rama, 1997, oil. Titulli “I fundmi i ciklit te kreshnikeve” vaj.

Permasat rreth 2 m katror.

Kopja origjinale ne Firence ne koleksionin e pikturave te mia qe ka Fatos Lubonja,” shkruan Ahmeti në postimin e saj.

---- ----
----
----- ----
-----