Ballina Lajme nacionale Hysni Gucati sot paraqitet në Speciale

Hysni Gucati sot paraqitet në Speciale

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati do të paraqitet sot për herë të parë para Dhomave të Specializuara në Hagë.

Gucati u arrestua më 25 shtator në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga një gjykatës i Dhomave të Specializuara.

Paraqitja e parë e Gucatit do të mbahet në seancë publike, e cila mund të përcillet përmes transmetimit në internet.

The post Hysni Gucati sot paraqitet në Speciale appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----