Ballina Lajme nacionale ‘Humbësit nisen njëherë pastaj…’, Rama ironizon protestën e opozitës me një thënie

‘Humbësit nisen njëherë pastaj…’, Rama ironizon protestën e opozitës me një thënie

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri Edi Rama reagoi pas protestës së dhjetë që opozita joparlamentare zhvilloi para kryeministrisë për rrëzimin e qeverisë.

Kryeministri ka zgjedhur një shprehje të gjeneralit kinez, strateg lufte, shkrimtar dhe filozof, Sun Tzu.

“Fituesit fillimisht fitojnë, pastaj nisen në betejë. Ndërsa humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë.

Sun Tzu”, poston Rama.

---- ---- ----
-----