Ballina Lajme nacionale Hoti uroi qytetarët boshnjakë në ditën e tyre

Hoti uroi qytetarët boshnjakë në ditën e tyre

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e 28 shtatorit – Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve, priti deputeten e Kuvendit të Kosovës dhe kryetaren e Unionit Socidaldemokrat, Duda Balje.

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ua uroj këtë ditë të veçantë të gjithë qytetarëve boshnjakë të vendit”, tha kryeministri Hoti.

Ai, po ashtu, theksoi se Kosova ka një traditë të jashtëzakonshme të bashkëjetesës dhe të harmonisë në diversitet etnik, religjioz e kulturor.

The post Hoti uroi qytetarët boshnjakë në ditën e tyre appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----