Ballina Lajme nacionale Hoti thotë se brenda tre ditësh dihet emri i kandidatit për kryeministër

Hoti thotë se brenda tre ditësh dihet emri i kandidatit për kryeministër

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se partia nga e cila vjen, pra Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) brenda tri ditëve do ta caktojë kandidatin për kreun e qeverisë.

Në mbledhjen e kryesisë së LDK gjatë së shtunës Hoti tha se kanë diskutuar vetëm për kriteret që do të vendosen.

“Besoj për dy-tri ditë do të dalim edhe me emrin e kandidati[…]nuk mund të flas për emra të përveçëm, për askënd, përfshirë edhe vetën time pa u përmbyllur diskutimet”, ka thënë ai.

I pyetur se a do të pranojë rikandidimin për kryeministër ai tha se mos të pyetet për çështje hipotetike dhe se duhet të diskutohet brenda strukturave të partisë.

“Mos më pyetni për çështje hipotetike, duhet ta diskutojmë brenda strukturave, dhe derisa nuk vijmë te emri nuk është korrekte nga ana ime”, shtoi Hoti.

 

The post Hoti thotë se brenda tre ditësh dihet emri i kandidatit për kryeministër appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----