Ballina Lajme nacionale Hoti për Asociacionin: Ajo temë nuk hapet

Hoti për Asociacionin: Ajo temë nuk hapet

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se tema e asociacionit nuk do të hapet më në procesin e dialogut

“Është përmbyllur në marrëveshjen e vitit 2013 që është ratifiku  në Kuvendin e Kosovës dhe mandej është marrëveshja e parimeve e vitit 2015, pra si e tillë asociacioni nuk diskutohet, ka tema tjera për të diskutu, unë do të kujdesem që procesi i dialogut të shkojë përpara” tha Hoti

Ai shtoi se nëse ky proces nuk shkon për para për ndonjë arsye nuk do të ndodh për shkak të Qeverisë së Kosovës por për shkak të asaj të Serbisë  “që nuk është e gatshme të shkojë drejt marrëveshjes përfundimtare.”./21Media

#Hoti për #Asociacionin: Ajo temë nuk hapet…

#Hoti për #Asociacionin: Ajo temë nuk hapet…

Gepostet von RTV21 am Montag, 28. September 2020

The post Hoti për Asociacionin: Ajo temë nuk hapet appeared first on RTV21.

---- ----
-----