Ballina Lajme nacionale Hoti: Pandemia dëmtoi turizmin kosovar

Hoti: Pandemia dëmtoi turizmin kosovar

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Në Kosovë u shënua Dita Botërore e Turizmit

Pandemia Covid-19  ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit  dhe për këtë arsye institucionet e Kosovës duhet të dalin me plan të mirëfilltë për t’i dalë në ndihmë këtij sektori të rëndësishëm për zhvillimin e vendit. Kështu tha Kryetari i Unionit të Turizmit në Kosovë, Baki Hoti, në konferencë me temën “Potencialet e Turizmit Rural dhe ndikimi i Pandemisë COVID-19 te sektori i turizmit në Kosovë”, organizuar nga Unioni i Turizmit të Kosovës me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Turizmit. Ndjekim deklaratën e tij./21Media

 

The post Hoti: Pandemia dëmtoi turizmin kosovar appeared first on RTV21.

---- ----
-----