Ballina Lajme Bota/Rajoni Horror në Kinë/ Rrugët mbushen me qen e mace të hedhura nga...

Horror në Kinë/ Rrugët mbushen me qen e mace të hedhura nga ballkoni, lidhja me virusin (FOTO)

105
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në disa foto të shpërndara në media shihen se trotuaret janë mbushur nga qen dhe mace të gjakosur dhe të ngordhur. Rastet të tilla janë hasur në Tianjin City në Provincën Hebei aty ku shpërtheu edhe virusi. Por jo vetëm pasi qen dhe mace të hedhura nga lartësitë janë gjetur edhe Shanghai.

Një banor ka rrëfyer edhe një rast ku qeni ishte hedhur nga pallati nga pronarët e tij. Ngjarja ndodhi në 4 të mëngjesit ndërsa zhurma e përplasjes së qenit mbi një makinë kishte krijuar idenë e një shpërthimi duke zgjuar të gjithë banorët e kompleksit të pallateve.

Ndërkohë për sa i përket shpërndarjes së virusit nga kafshët organziata Botërore e Shëndetit thotë se: “Nuk ka prova që tregojnë se kafshët shtëpiake si macet dhe qentë mund të shpërndajnë koronavirusin”

---- ----
----
-----
-----