Ballina LifeBizare Horoskopi: zbuloni pushimet tuaja ideale, shenjë për shenjë

Horoskopi: zbuloni pushimet tuaja ideale, shenjë për shenjë

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kërkoni rehati maksimale si Demi ose spiritualitet si Shigjetari? Ja çfarë thonë yjet. Me ardhjen e verës, rritet dëshira për të shkuar me pushime për të pushuar dhe relaksuar në vende fantastike dhe në atmosferë magjike dhe mikpritëse. Nuk është gjithmonë e lehtë të zgjidhni ku të kaloni pushimet tuaja: ka nga ata që preferojnë kampe dhe të tjerë që zgjedhin vendpushime të bukura me pesë yje. Bazuar në shenjën tonë të zodiakut, Horoskopi na këshillon vendin tonë ideal. Le të na udhëheqin yjet në ditët e paharrueshme!

DASHI – Ju nuk keni kërkesa të mëdha për pushimet tuaja: për ju gjëja më e rëndësishme është të argëtoheni në shoqërinë e njerëzve të duhur dhe në vende që ofrojnë peizazhe relaksuese dhe temperatura mjaft të larta klimatike. Kampingu me siguri mund të jetë ideal për ju: montimi i çadrës ju bën të ndjeni ndjenjën e aventurës dhe ju kujton manualin e mamujve të rinj që ju pëlqente të lexonit gjatë fëmijërisë. Edhe kampingu mund të jetë një zgjidhje e përshtatshme për ju.

----

DEMI – Për ju, pushimet janë sinonim i relaksimit dhe rehatisë. Ju nuk keni absolutisht asnjë qëllim të lëvizni një gisht dhe, disa muaj më parë, zakonisht prenotoni një suitë në një vendpushim në mes të natyrës. Ju nuk llogarisni se sa duhet të shpenzoni: kur vjen puna për të kënaqur shqisat tuaja, nuk ju shqetësojnë shpenzimet dhe zgjidhni luksin më të lartë dhe rehatisë. Ju kërkoni që mëngjesi të shërbehet në dhomën tuaj dhe, nëse keni nevojë të lëvizni, preferoni ta bëni këtë me taksi ose shofer privat. Nuk doni që t’ju mungojë asgjë.

BINJAKËT – Ju jeni një person që i pëlqen të udhëtojë dhe të eksplorojë vende të reja çdo ditë. Ju do të mërziteni për vdekje kur duhet të kaloni një javë rresht në të njëjtin hotel ose në të njëjtën banesë. Pushimi juaj ideal është pa dyshim duke udhëtuar rreth e rrotull botës. Ju pëlqen ideja e udhëtimit me mijëra kilometra nëpër vendpushimet bregdetare dhe malore brenda pak ditësh nga njëri-tjetri. Ju gjithashtu do të dëshironit të ndryshoni shokët e udhëtimit herë pas here, por kjo nuk është gjithmonë e mundur.

GAFORRJA – Ju nuk jeni një person shumë aventuresk dhe shumë shpesh preferoni të kaloni pushimet tuaja me familjen dhe jo të udhëtoni në qytet që nuk njihni, larg nga njerëzit që doni. Një kompromis i drejtë për të bërë diçka të ndryshme mund të jetë të organizoni një lundrim me partnerin tuaj. Deti gjithmonë ju ka hipnotizuar, sepse ju ktheheni në botën magjike të emocioneve tuaja. Nëse ndjeni mungesën e prindërve tuaj, qetësohuni dhe kini parasysh që mund të përdorni videothirrje!

LUANI – Ju nuk jeni një person i matur dhe as jeni pushimet tuaja. Për ju mënyra më e mirë për të kaluar ditët e pushimeve të verës është të marrësh me qira një megavilë pranë detit, në shoqërinë e miqve ose familjes me të cilën ke një ndjenjë të veçantë. Ju pëlqen ideja për të mos marrë makinën për të shkuar në plazh, por për ta parë atë nga dritarja e dhomës së gjumit ku sapo keni kaluar një natë romantike dashurie me partnerin tuaj. Pishina e hidromasazhit është një opsion që ju nuk dëshironi ta humbisni.

VIRGJËRESHA – Për ju pushimet janë të shenjta sepse ti e kupton se pas disa muajsh punë intensive, trupi yt duhet të fiket dhe të çlodhet. Megjithatë, gjatë muajve të verës, ju duket se disa vende kanë shpenzime tepër të larta, veçanërisht në lidhje me strehimin. Kjo është arsyeja pse pushimi juaj ideal është në shtëpinë e një miku, në shtëpinë e tyre të verës në det ose në mal. Ju angazhoheni të jeni të patëmetë si një mysafir: rendi dhe pastërtia janë dy faktorë që nuk mund të hiqni dorë kurrë.

PESHORJA – Një person i shoqërueshëm si ju ka si objektiv kryesor që gjatë pushimeve të takoni njerëz të rinj dhe të krijoni kontakte të reja për t’i mbajtur pastaj në muajt e ardhshëm. Pushimi juaj ideal mund të jetë në një fshat turistik në një vendpushim të famshëm të frekuentuar nga të famshëm. Ju pëlqen ideja e marrjes së disa selfie me aktorë apo këngëtarë që zakonisht shihni vetëm në televizion. Ju jeni gjithmonë të ngazëllyer për t’i kushtuar vetes shumë aktiviteteve që dikush ka zgjedhur për ju.

AKREPI – Ndryshe nga shumë shenja të tjera, nuk ju pëlqen të shoqëroheni, e lëre më, kur jeni në pushime që thjesht dëshironi të relaksoheni. Pushimi juaj ideal pra mund të jetë në një shtëpi të vogël në një fshat të izoluar, ndoshta pranë një vendi të famshëm për ngjarjet misterioze që të befasojnë. Për ju është indiferente që të qëndroni në det ose në mal, për aq kohë sa nuk ka fqinj që kërkojnë pyetje të padiskutueshme. Nëse shkoni jashtë shtetit, mund të përdorni justifikimin e një gjuhe tjetër për të mos folur me askënd.

SHIGJETARI – Për ju, udhëtimi është një konstante dhe mezi prisni pushimet verore për të vizituar qytetet që nuk i njihni dhe të zbuloni kultura të reja. Pushimet verore mund të jenë një mundësi e mirë për të vizituar një manastir tibetian ose vend adhurimi. Ju do të doni të takoni një shaman ose disa mësues feje, me të cilët do të praktikoni një rit të përshtatshëm për jetën tuaj. Ju nuk keni problem të shoqëroheni edhe me njerëz që flasin gjuhë të pazakonta dhe të panjohura për shumë njerëz. BRICJAPI – Për ju, të shkosh me pushime është një zakon që vazhdoni nga një moshë të hershme, në shoqërinë e familjes suaj. Por ndërsa rritesh, kupton se nuk je i interesuar të vizitosh vende shumë turistike ose të qëndrosh në hotele të shtrenjta vetëm për shkak se janë në pikat strategjike të qytetit. Ju i kushtoni vëmendje kursimit dhe nuk keni turp fare për ta thënë atë. Pushimi juaj ideal mund të jetë në një hotel në një kryeqytet europian, në shoqërinë e disa kolegëve që me kalimin e kohës janë bërë miq të besuar dhe të vlefshëm.

UJORI – Nuk ka rregulla për ju dhe, kur shkoni në pushime, zakonisht frymëzoheni nga dëshirat dhe nevojat e momentit. Mund të ndodhë që të kalojë një ditë duke fjetur në plazh, nën qiellin e ndritshëm dhe të nesërmen në suitën e një hoteli luksoz në një metropol të madh. Ju nuk keni nevojë të planifikoni ditët tuaja edhe më parë dhe t’i habitni të gjithë me zgjedhjet tuaja të pazakonta dhe të çuditshme.

PESHQIT – Ju keni një vizion shumë romantik të jetës dhe, madje edhe kur shkoni me pushime, ju pëlqen të mbizotëroheni nga emocionet më të bukura të momentit. Ju e doni detin, aromën dhe simbolizmin e tij. Ju e doni atë kur është i qetë, por edhe kur është i stuhishëm. Ju nuk mund të bëni pa erën e detit dhe kjo është arsyeja pse në pushimet tuaja ideale mund të udhëtoni në një varkë me vela. Ideja për të mos fjetur në tokë të thatë ju ngacmon dhe ju nxit, sidomos nëse mund ta ndani këtë përvojë me partnerin tuaj.

----- ----