ARTIKUJT E FUNDIT

Fotografisti i njohur Shqiptar Arian Mavriqi mbanë ekspozitën në Bujanoc

Gjatë ditës së sotme në Bujanoc është zhvilluar ekspozita personale e fotografistit të njohur shqiptar Arian Mavriqi. Paraprakisht z.Mavriqi u prit nga...

Tensionohet takimi i “Brdo-Brijunit”, mediat serbe: Përplasen Vjosa Osmani dhe Aleksandër Vuçiç

Fillimi i takimit të nivelit të lartë të procesit të njohur si “Brdo-Brijuni” u zhvillua në një atmosferë të elektrizuar dhe sipas gazetës serbe...

Një viktimë dhe 25 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një person ka humbur jetën dhe 25 raste të reja janë konfirmuar me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Gjatë orëve të fundit...

Nesër do operohet në gju, “gardiani” i Gjermanisë humbet Euro 2020

Marc-Andre Ter Stegen do të operohet ditën e martë. Gjuri i djathtë ka probleme të vjetra dhe portieri i Barcelonës ka vendosur të sakrifikojë...

VIDEO/ “Në qytet të S4MM kërcehet me Don Xhonin”, festa e Shkëndijës prodhon “ngacmime”

Shkëndija e Tetovës u shpall kampione për të katërtën herë në Maqedoninë e Veriut dhe dje kuqezinjtë e drejtuar nga Ernest Gjoka ngritën trofeun...

VIDEO/ Lamtumira nga Juventusi, veprimi i fundit i CR7 konfirmon gjithçka

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi. Bardhezinjtë presin ndonjë dhuratë nga Atalanta ose Hellas Verona në javën e fundit të Serie A, përndryshe...

Euro 2020: Dy rikthime të sigurta te Gjermania, tërhiqet Joachim Low

Joachim Low do të shpallë pas dy ditësh listën e lojtarëve që do të grumbullojë në Euro 2020. Ky do të jetë turneu i...

Zyrtare: Krahasoi vartësin me nazistin famëkeq, dorëhiqet presidenti i DFB

E kishte lajmëruar dorëheqjen disa ditë më parë dhe tashmë është zyrtare. Fritz Keller nuk është më presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB),...

Ditë zie në futbollin shqiptar, shuhet ish-arbitri që mbante stemën e FIFA-s

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 86-vjeçare Faik Bajrami, ish-arbitër i njohur i futbollit shqiptar. Federata Shqiptare e Futbollit dhe Presidenti...

Agjencia e OKB-së thotë se 42.000 palestinezë janë larguar nga shtëpitë e tyre në...

Gazë, 17 maj – Rreth 42.000 palestinezë në Rripin e Gazës janë larguar nga shtëpitë e tyre për shkak të sulmeve ajrore izraelite në...