ARTIKUJT E FUNDIT

VIDEO/ Lamtumira nga Juventusi, veprimi i fundit i CR7 konfirmon gjithçka

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi. Bardhezinjtë presin ndonjë dhuratë nga Atalanta ose Hellas Verona në javën e fundit të Serie A, përndryshe...

Euro 2020: Dy rikthime të sigurta te Gjermania, tërhiqet Joachim Low

Joachim Low do të shpallë pas dy ditësh listën e lojtarëve që do të grumbullojë në Euro 2020. Ky do të jetë turneu i...

Zyrtare: Krahasoi vartësin me nazistin famëkeq, dorëhiqet presidenti i DFB

E kishte lajmëruar dorëheqjen disa ditë më parë dhe tashmë është zyrtare. Fritz Keller nuk është më presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB),...

Ditë zie në futbollin shqiptar, shuhet ish-arbitri që mbante stemën e...

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 86-vjeçare Faik Bajrami, ish-arbitër i njohur i futbollit shqiptar. Federata Shqiptare e Futbollit dhe Presidenti...

Agjencia e OKB-së thotë se 42.000 palestinezë janë larguar nga shtëpitë...

Gazë, 17 maj – Rreth 42.000 palestinezë në Rripin e Gazës janë larguar nga shtëpitë e tyre për shkak të sulmeve ajrore izraelite në...

Armata izraelite ka shkatërruar 15 kilometra tunele të Hamasit në Gazë

Jeruzalem, 17 maj – Në sulme të fuqishme ajrore ndaj Rripit të Gazës, armata izraelite ka shkatërruar 15 kilometra tunele nëntokësore të Hamasit. “Sulmi ishte...

Dalot nuk fshihet: Milan i shëmtuar, të ulim kokën dhe të...

Milani humbi një shans të artë për t’u rikthyer në Champions League. Kuqezinjtë e mbyllën në barazim pa gola ndeshjen e luajtur në “San...

Rekordi i radhës: “Mbreti” i driblimeve, Leo Messi i jashtëzakonshëm

Leo Messin e kemi parë rrallë të shënojë gola me kokë. Dje e bëri një gjë të tillë në takimin shtëpiak ndaj Celta Vigos,...

“Kemi bërë shumë punë”, Kurti: Deri në fund të muajit do...

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka zhvilluar seancën plenare të radhës, ku edhe po diskutohet programi qeverisës 2021-2025. Kryeministri Albin Kurti, gjatë fjalës së tij...

Muriqi drejt largimit, Tare nis kontaktet me surprizën e Serie A

Vedat Muriqi nuk po ia del të lërë shenjën e tij te Lazio. Vetëm një gol në kampionat dhe një në Kupën e Italisë...