ARTIKUJT E FUNDIT

Ka shumë njerëz që u ndodh të zgjohen gjatë natës, pas një ëndrre të keqe, për nevoja personale apo thjesht sepse nuk ndihen mirë. Më së shumti ndodh nga nevojat fizike për të shkuar në tualet apo për të pirë...
Të flasësh pas një humbje 0-3 në shtëpi është gjithmonë e vështirë. Juventusi u shkërmoq nga Milani sonte dhe rrezikon kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm. Nëse ndodh, sezoni i bardhezinjve do të cilësohej katastrofik. Andrea Pirlo nuk...
Shkëndija e Tetovës mbështetësit i ka të zjarrtë dhe sonte kanë menduar ta nxehin atmosferën, pasi kanë parë Vardarin të mundet nga Struga dhe të marrë rrugën drejt ligës së dytë.   View this post on Instagram   A post shared by Ballistët...
Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlic Radman, ka deklaruar se Serbia duhet të jetë e vetëdijshme për presionin ndërkombëtar që ka për njohjen e Kosovës. Radman komentoi edhe deklaratën e ministrit serb të Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin, i cili...
Divorci i Bill dhe Melinda Gates ka bërë bujë të madhe në mediat anembanë botës. Përkundër titujve që mbuluan të gjitha mediat, Melinda Gates vendosi që të largohej nga “zhurma” dhe morri me qira një rezidencë në një ishull...
Shtatë persona, përfshirë të autorin, u vranë në Colorado të SHBA-së të dielën. Një person hapi zjarr në një festë ditëlindje ku ishte e pranishme edhe e dashura e tij, thanë zyrtarët. Policia pasi mbërriti në vendin e ngjarjes fjeti...
Mbyllet pa fitues dueli Real Madrid-Sevilla. Sfida e luajtur në kryeqytetin spanjoll përfundoi në barazim 2-2. Ndeshja ishte e bukur dhe plot emocione, teksa djemtë e Zinedine Zidane humbën një shans të artë pët t’iu bashkuar Atletico Madrid në...
Milani zhvilloi një ndeshje të madhe, fitoi 0-3 ndaj Juventusit dhe ka hedhur një hap të sigurt drejt rikthimit në Champions League sezonin e ardhshëm. Kuqezinjtë nuk fitonin një ndeshje kampionati në Torinon bardhezi prej marsit të vitit 2011,...
Ushtria amerikane nxori pamjet e momentit kur raketa kineze që tmerroi botën u rrëzua mbi Oqeanin Indian duke mos shkaktuar fatmirësisht dëme në asnjë zonë të banuar. Long March 5B shkaktoi panik të madh për shkak se nuk dihej me...
Njeriu i momentit në gjithë botën, Elon Musk ka zbuluar për herë të parë se vuan nga sindroma Asperger. Sipërmarrësi i teknologjisë dhe një nga personat më të pasur në planet tha se e ka këtë sëmundje dhe është personi...