Ballina Showbiz Historia e këngës së Bleona Qeretit : “Ti nuk din as me...

Historia e këngës së Bleona Qeretit : “Ti nuk din as me ma lyp”

53
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Kjo është historia e këngës së Bleona Qeretit : “Ti nuk din as me ma lyp”.

Pena e artë e muzikës shqiptare Agim Doçi ishte i ftuar në një emisionin televiziv ku foli për hitin që solli para shumë vitesh me Bleona Qeretin.

Ai u shpreh krenar që e ka shkruajtur atë këngë duke shtuar që zanafilla është nga një politikan që kërkonte votën.

“Ishte një shqiptar i Kosovës. Ishte histori e vërtetë.

Isha dëshmitar kur i tha Bleones a po martohesh me mua për 2 javë.

Bleona më tha xhaxhi Agim futja këtij”, “Nuk ka banalitet në këtë tekst. Titulli është “Ti nuk din as me ma lyp”, sepse në atë kohë kandidonte njëri për kryetar bashkie në Tiranë dhe i thoshte ma jep votën dhe kishte konotacion sadopak politik” u shpreh Agim Doçi.

---- ----
-----