Ballina Lajme Bota/Rajoni Hillary Clintonit i vdes vëllau i vogël, këto janë fjalët prekëse të...

Hillary Clintonit i vdes vëllau i vogël, këto janë fjalët prekëse të saj

59
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një lajm mjaftë i hidhur ka ardhur për Hillary Clinton.

Ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, dje i ka vdekur vëllai i vogël, Tony Rodham.

Këtë njoftim e ka bërë vet Clinton përmes një postimi në Tëitter, ku e ka përshkruar të vëllanë me fjalët të ëmbla.

“Ne e humbën vëllain tonë Tonin, natën e kaluar. Është e vështirë të gjesh fjalë, sot mendja ime është e mbushur me kujtime të tij. Kur ai hynte në dhomë, e ndizte atë me të qeshura. Ai ishte i ëmbël, zemërgjerë, burrë i mrekullueshëm për Megan dhe baba i Zach, Simon e Fiona. Do të na mungojë shumë”, ka shkruar Clinton.

Toni Rodham, nuk është shfaqur shumë në publik, edhe pse pritej që të shfaqej gjatë fushatës presidenciale të vitit 2016.

---- ---- ----
-----