Ballina Lajme nacionale Herë diell, herë vranësira

Herë diell, herë vranësira

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten në mëngjes parashihet të krijohen ngrica të dobëta, kryesisht rreth viseve malore, ndërsa mjegulla do të shfaqet sërish në disa ultësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme./21Media

The post Herë diell, herë vranësira appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----