Ballina Lajme nacionale Helmohen tri nxënëse në Ferizaj

Helmohen tri nxënëse në Ferizaj

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tri nxënëse janë helmuar dje nga konsumimi i ushqimit.

Në rrugën “Rexhep Bislimi” në gjatë ditës së djeshme tri femra (të mitura) nxënëse të shkollës së mesme, kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencën e Ferizajt.

Sipas mjekut, viktimat dyshohet se janë helmuar nga ushqimi të cilin e kanë ngrënë në lokalin e të dyshuarit mashkull K/Shqiptar. Njësia policore, së bashku me inspektorin kanë mbyll lokalin e të dyshuarit. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Policia është duke e hetuar rastin për “prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor”.

---- ----
-----