Ballina Lajme nacionale Haziri tregon se për ҫka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj

Haziri tregon se për ҫka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Haziri ka treguar se për ҫka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj.

Kryetari i Komunës së Gjilanit, dhe njëkohësisht nënkryetar i LDK’së, Lutfi Haziri.

Ai ka folur për zhvillimet e fundit në skenën politike në Kosovë duke drejtuar akuza ndaj qeverisë së koalicionit PAN.

“Kjo qeveri do të mbahet mend vetëm një vendim”, ka thënë Haziri.

“Qeveria PAN do të mbahet mend vetëm për dorëheqjen e kryeministrit”. Tutje Haziri ka shtuar se vendi po shkon drejt zgjedhjeve.

---- ---- ----
-----