Ballina Lajme nacionale Haziri komenton ftesën e Speciales për Haradinaj

Haziri komenton ftesën e Speciales për Haradinaj

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lutfi Haziri ka komentuar ftesën e Speciales për Haradinajn.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka folur për ftesën nga Gjykata Speciale për Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje për këtë shkak.

Haziri pretendon se ka dijeni për ftesa të tjera për profile të larta politike.

“Ftesa ndaj Haradinaj është vetëm fillimi. Kanë me ardhë edhe 5-6 ftesa të tjera”, ka deklaruar Haziri.

“Procesi po shkon drejt hapjes dhe jo drejt mbylljes”

“Këto janë vetëm ftesa për dëshmi. Shumë shpejt kanë me ardh aktakuzat”

Tutje, kryetari i Gjilanit thotë se faza e luftës po mbyllet dhe tani po hapet faza e drejtësisë.

---- ----
----
-----
-----