Ballina Lajme nacionale Haziri ‘godet’ Kurtin dhe Vetëvendosjen

Haziri ‘godet’ Kurtin dhe Vetëvendosjen

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nënkryetari i LDK-së ka folur për Kurtin dhe VV-në.

Lutfi Haziri thotë se Vetëvendosjen e quan “Lëvizje të kuqe”, ndërsa thotë se ata vijnë nga forumi rinor i PDK’së. Haziri thotë se janë përafruar si opozitë, por se ai nuk ia harron Albin Kurtit dhe VV’së të bëmat.

“Vetëvendosja nuk munet me pranu suksesin e njerëzve”, ka thënë Lutfi Haziri në Pressing.

Haziri poashtu përmendi edhe bashkëpunimin e tij me të parin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

“Unë kam pasur bashkpunim me Albin Kurtin derisa ai nuk ka hy në politikë. Në momentin kur ka hy në politikë ne i kemi nda rrugët”, ka thënë nënkryetari i LDK’së, Haziri.

Ai e quajti subjektin politikë të Kurtit Lëvizje të kuqe dhe forum i marksizëm leninizmit që dalin PDK’ja.

“Lëvizja e kuqe janë të majtë, sepse e dijmë çfarë simboli kanë partitë e majta. Vetëvendosja janë forum i marksizëm leninizmit që kanë dalë nga PDK’ja”, ka thënë Haziri.

---- ---- ----
-----