Ballina Lajme nacionale Haradinaj zhvillon takim me emisarin norvegjez, përmend dialogun

Haradinaj zhvillon takim me emisarin norvegjez, përmend dialogun

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Haradinaj po vazhdojn takimet me liderë të ndryshëm.

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është takuar sot me të dërguarin Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, Arne Sanees Bjornstad, shkruan Gazeta Express.

Kreu i AAK’së ka thënë se në këtë takim ka theksuar rëndësinë e vazhdimit të dialogut me Serbinë, ndërkohë ka përsëritur se negociatat duhet të vazhdojnë pa kushte dhe në kufijtë aktual.

Ndërkohë Haradinaj pritet që sot të takohet edhe me Përfaqësuesin e Presidentit të SHBA’së për dailogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i cili aktualisht është duke qëndruar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë.

---- ----
----
----- ----
-----