Ballina Lajme nacionale Haradinaj takon Komisionin Shtetëror, fitet për korrigjimin e kufirit me Malin e...

Haradinaj takon Komisionin Shtetëror, fitet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tema e diskitimit të kufijëve të Kosovës vazhdon të jetë e pranishme edhe në ditët e sotme.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me anëtarët e Komisionit Shtetëror për Shënimin e Kufirit.

Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, teksa ka thënë se me të njëjtit është dakorduar për përgatitjet që po bëhen për takim me homologët malazezë për shënimin dhe korrigjimin e kufirit me Malin e Zi, raporton lajmi.net.

Ky është postimi i Haradinajt:

Takim pune me anëtarët e Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit, me të cilin dakorduam për përgatitjet që po bëhen për takim me homologët malazezë për shënimin dhe korrigjimin e kufirit shtetëror me Republikën e Malit të Zi.

---- ---- ----
-----