Ballina Lajme nacionale Haradinaj takohet sot me Ahmetin, ja për çka do të flasin

Haradinaj takohet sot me Ahmetin, ja për çka do të flasin

14
SHPËRNDAJE

Sot do të zhvillohet një takim mes Haradinajt dhe Shpend Ahmetit.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të vizitojë kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Ky takim ishte planifikuar të mbahej më 28 qershor, por ishte shtyrë një ditë më përpara pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që e shpalli delegacionin shtetëror që bashkëudhëhiqej nga Ahmeti si jokushtetues.

Ky takim vjen edhe një ditë pasi nënkryetarja e partisë së Ahmetit, Shqipe Pantina dorëzoi nënshkrimet për mocionin e rrëzimit të qeverisë.

“Partia Social Demokrate i ka dorëzuar nënshkrimet e për mocionin për rrëzimin e qeverisë dhe kurdo që mocioni të vjen në seancë do të kenë edhe 12 vota për rrëzimin e kësaj Qeverie”, deklaroi dje Pantina.

Takimi mes shefit të ekzekutivit kosovar dhe kreu të Prishtinës është planifikuar të mbahet në ora 11:00.

-----