Ballina Lajme nacionale Haradinaj takohet me Tahirin, ja çfarë diskutuan

Haradinaj takohet me Tahirin, ja çfarë diskutuan

13
SHPËRNDAJE

Ramush Haradinaj është takuar me Labionot Tahirin.

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj me të përfunduar takimin me partnerët e koalicionit, Nismën Socialdemokrate e AKR-në, ka vijuar takimet e tij.

Madje përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se për zhvillimet e fundit politike ka folur me deputetin Labinot Tahiri, shkruan lajmi.net.

Ai thotë ta ketë inkurajuar deputetin Tahiri të vazhdojë me aktivitetet e tij humanitare.

“Për zhvillimet më të fundit politike në vend, si dhe për angazhimin e Qeverisë së Kosovës në implementinin e projekteve infrastruktutore në komunën e Ferizajit, pata një diskutim të hapur sot me deputetin e Kuvendit, Labinot Tahiri.

E përgëzova deputetin Tahiri për organizimin e pestë me radhë të Darkës Tradicionale me Gyrbetëqar si dhe për angazhimin e tij edhe në planin humanitar duke e inkurajuar që të vazhdojë me devotshmëri shërbimin ndaj qytetarëve”, ka shkruajtur Haradinaj.

Por Haradinaj, pak kohë më parë e kishte dekoruar deputetin Tahiri me medalen e Gjergj Kastriotit.

Madje për këtë veprim, Haradinaj kishte marrë kritika të shumta nga opinioni.

-----