Ballina Lajme nacionale Haradinaj: Skenarët mashtrues, nuk do të ndikojnë që institucionet kredibile të heqin...

Haradinaj: Skenarët mashtrues, nuk do të ndikojnë që institucionet kredibile të heqin dorë nga veriu

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ramush Haradinaj ka thënë se asnjë skenar mashtrues nuk mund të ndikojnë që të heqim dorë nga veriu.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se institucionet e vendit kanë ndërmarrë veprime konkrete në parandalimin dhe luftimin e të gjitha aktiviteteve të paligjshme ndërkufitare në zonën e rripit të gjelbër që kufizon në pjesën veriore Kosovën dhe Serbinë.

Ai përmes një shkrimi në ka thënë se asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë nuk do të ndikojë që institucionet kredibile dhe të ligjshme të Kosovës të heqin dorë nga misioni i tyre.

“Institucionet e zbatimit të ligjit kanë ndërmarrë veprime konkrete në parandalimin dhe luftimin e të gjitha aktiviteteve të paligjshme ndërkufitare në zonën e rripit të gjelbër që kufizon në pjesën veriore Kosovën dhe Serbinë. Asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë nuk do të ndikojë që institucionet kredibile dhe të ligjshme të Kosovës të heqin dorë nga misioni i tyre për zbatimin dhe sigurimin e sundimit të ligjit në të gjitha pjesët e Kosovës, përfshirë zonën e rripit të gjelbër në veri ku edhe kufizohet Republika e Kosovës me Serbinë”, ka shkruar Haradinaj.

---- ---- ----
-----