Ballina Lajme nacionale Haradinaj shkarkon zv/ministrin që e keqpërdori veturën zyrtare

Haradinaj shkarkon zv/ministrin që e keqpërdori veturën zyrtare

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Keqpërdori veturën zyrtare, kryeministri Haradinaj shkarkon zv.ministrin e Bujqësisë, SHukri Maxhuni.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka liruar nga detyra zëvendësministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Shukri Maxhuni.

“Sot kam liruar nga detyra zëvendësministrin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Shukri Maxhuni”, ka njoftuar kryeministri Haradinaj.

Ditë më parë, Maxhuni ishte fotografuar në veturën zyrtare, deri sa i mbante këmbët pranë xhamit të përparmë.

Fillimisht ka qenë zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli që ka reaguar ndaj veprimit të zëvendësministrit të Bujqësisë, duke kërkuar shkarkimin e tij.

---- ---- ----
-----