Ballina Lajme nacionale Haradinaj: SHBA do ta ndihmojë fuqishëm FSK-në

Haradinaj: SHBA do ta ndihmojë fuqishëm FSK-në

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim një delegacion ushtarak amerikan.

Haradinaj ka diskutuar me delegacionin e kryesuar nga oficeri Sean Nestor për ngritjen e kapaciteteve mbrojtëse të Kosovës dhe për ndihmën e pakursyer të ShBA-së për FSK-në.

“Bashkëpunimi ynë i gjithanshëm e veçanërisht në aspektet e sigurisë gërsheton vlerat më kulmore që dy popujt tanë i ndajnë.

Miqësia jonë e përhershme me ShBA-në dhe besimi i ndërsjellë është arma më e fuqishme dhe e si e tillë, do të ruhet dhe kultivohet ndër breza” ka thënë Haradinaj.

Postimi i kryeministrit në Facebook:

“Prita sot një delegacion ushtarak amerikan, kryesuar nga oficeri Sean Nestor, me të cilët diskutuam për ngritjen e kapaciteteve mbrojtëse të vendit tonë dhe ndihmën e pakursyer të ShBA-së për FSK-në.

Bashkëpunimi ynë i gjithanshëm e veçanërisht në aspektet e sigurisë gërsheton vlerat më kulmore që dy popujt tanë i ndajnë.

Miqësia jonë e përhershme me ShBA-në dhe besimi i ndërsjellë është arma më e fuqishme dhe e si e tillë, do të ruhet dhe kultivohet ndër breza.

RH”

---- ----
----
-----
-----