Ballina Lajme nacionale Haradinaj me këto fjalë të mëdha kujton betejën e Kaqandollit

Haradinaj me këto fjalë të mëdha kujton betejën e Kaqandollit

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Haradinaj sot ka kujtuar bejejën e Kaqandollit.

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar betejën e Kaqandollit, ka thënë se 21 vite më parë, filloi një nga betejat më të rëndësishme të Luftës Çlirimtare.

Haradinaj ka shkruar se krismat e pushkëve nga Zona Operative e Llapit, ishin lajm i keq për armikun.

“Në Betejën e Kaqanollit, ata e kuptuan se fryma që kishin mbjell Zahiri, Hakifi e Iliri, përveç që nuk ishte shuar, do të bëhej edhe shkatërrimtare e planeve të tyre djallëzore. Sot përulemi me respekt para dëshmorëve që ranë: Bekim Maliqi, Bekim Lushaku, Habib Zeka, Nazmi Zhegrova, Fadil Sejdiu, Islam dhe Selim Rekaliu. Kujtimi për ta, na bën më të fortë e më të vendosur për të mbrojtur të drejtën tonë dhe për ta kthyer shpresën për qytetarët tanë. Lavdi e përjetshme”, ka shkruar ai.

---- ----
----
----- ----
-----