Ballina Lajme nacionale Haradinaj kujton 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë

Haradinaj kujton 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot shënohet 20- vjetori i Çlirimit të Vushtrrisë, e këtë ditë e ka kujtuar edhe Kryeministri Haradinaj.

Haradinaj thotë se çlirimi erdhi si rezultat i përpjekjeve të të gjithë të rënëve për liri.

Postimi i Haradinaj në Facebook

Sot bëhen 20 vjet nga Çlirimi i Komunës së Vushtrrisë që erdhi si rezultat i përpjekjeve dhe heroizmit të të gjithë të rënëve për liri dhe çlirim.

Në këtë ditë të veçantë për qytetarët e Vushtrrisë, po i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për ta bërë lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare sikurse sot duke përuruar sheshin dhe shtatoren e njërit nga figurat më të shquara që njeh historia Hasan Prishtina në Vushtrri, veprimtarit të palodhur për çështje kombëtare!

---- ---- ----
-----