Ballina Lajme nacionale ‘Haradinaj kërcënon Vuçiçin” alarmohen mediat serbe

‘Haradinaj kërcënon Vuçiçin” alarmohen mediat serbe

58
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
‘Haradinaj kërcënon Vuçiçin” alarmohen mediat serbe

Mediat serbe po vazhdojnë të merren intensivisht me deklaratat e kandidatit të AAK-së për president, Ramush Haradinaj.

Paralajmërimi i Haradinajt për bashkim me Shqipërinë nëse BE-ja nuk lëviz drejt njohjes së pesë shteteve anëtarë dhe nëse Serbia nuk e njeh Kosovën, po përcjellën me interesim në shtetin fqinj.

Deklarata e sotme e Haradinajt në Ferizaj si mesazh për presidentin serb, Aleksandar Vuçiq për njohjen e Kosovës, sonte është nder lajmet kryesore në Serbi, shkruan Ballkani.

“Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe kandidati për president, Ramush Haradinaj e ka porositur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiqi që më mirë e ka ta njoh Kosovën.

Ai ka kërcënuar se të kundërtën Prishtina do të vazhdojë me bashkim me Shqipërinë”, shkruajnë mediat më të mëdha serb B92, Blic, Danas, Tanjug, etj.

‘Haradinaj kërcënon Vuçiçin” alarmohen mediat serbe
LajmiFundit.al

---- ----
----
-----
-----