Ballina AKTUALE Halil Kastrati do të shpërndajë 200 pako me ndihma në Luginë të...

Halil Kastrati do të shpërndajë 200 pako me ndihma në Luginë të Preshevës

646
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shqiprim Musliu kryetari i LPD-së, na njoftoi se sot Halil Kastrati e ka komunikuar për t’i dhënë lajmin që do të shpërndajë 200 pako me ndihma në Luginë të Preshevës

Postimi i plotë i Shqiprim Musliut:

----

“Sapo realizova një telefonat me shqiptarin e dobishëm Halil Kastratin.

Halili më njoftoi se shoqata të cilën ai e udhëheq do të bëj shpërndarjen e 200 pakove me ndihma ushqimore dhe higjienike për 200 familje të Luginës së Preshevës, 100 në Bujanoc dhe 100 në Preshevës.

Kjo iniciativë nuk ka vetëm karakter humanitar, unë e konsideroj kontribut të madh kombëtar.

Të paqshim me jetë të gjatë, Halil ❤️”

----- ----