Ballina Lajme nacionale Haki Rugova nesër para Gjykatës

Haki Rugova nesër para Gjykatës

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Nesër do të mbahet seanca dëgjimore për kryetarin e Istogut, Haki Rugovën që u arrestua të premten, për keqpërdorim të detyrës.

Këtë lajm e ka bërë të ditur avokati Besnik Berisha, i cili deklaroi se ato çka i ka thënë prokuroria për këtë rast nuk janë të vërteta.

Seanca dëgjimore do të mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë, në ora 10:00.

“Per ata qe kane interesim, ju njoftoj se seanca degjimore tek Gjyqtari i Procedures Paraprake eshte planifikuar te mbahet neser, ne oren 10:00, ne Gjykaten Themelore ne Peje. E verteta nuk eshte ajo cfare eshte shkru e thene nga Prokuroria dhe mbi ate nuk do te mund te ndertohet drejtesia…!”, ka bërë të ditur ndër të tjera Berisha.

The post Haki Rugova nesër para Gjykatës appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----