Ballina Lajme nacionale Haki Abazi tregon kur pritet të nënshkruhet marrëveshja me LDK-në

Haki Abazi tregon kur pritet të nënshkruhet marrëveshja me LDK-në

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Haki Abazi ka treguar se brenda kësaj jave pritet finalizimi i marrëveshjes mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për krijimin e qeverisë së re.

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka thënë se deri në fund të kësaj jave pritet arritja e marrëveshjes për koalicionin qeverisës VV-LDK.

Ai ka thënë se është zyra e Albin Kurtit që sapo të kthehet nga Gjermania të thërasë në takim keun e LDK-së Isa Mustafa derisa ka mohuar zërat se ndërkombëtarët siç është Gjermania po ndërhyjnë po ndëryrjen në procesin e bërjes së Qeverisë së re.

Kësisoj ai është përgjigjur në pyetjen se pse Vjosa Osmani dhe Albin Kurti po shkojnë shpesh në Berlin.

Sa i përket çështjes së Presidentit, ai tha se kur është votuar nuk është vendosur votë për këtë çështje dhe sipas tij i mbetet kryetarëve të të dyja partive që të gjejnë zgjidhje.

---- ----
-----