Ballina Lajme nacionale Habit Dako, paralajmëron përgjime të reja me eksponentë të botës së krimit

Habit Dako, paralajmëron përgjime të reja me eksponentë të botës së krimit

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryebashiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka habitur me një deklaratë të tij në Opionin kur tha se mund thotë se mund të ketë përgjime edhe me eksponentë të tjerë të krimit. 

‘Janë dy vjet përgjime’, tha Dako dhe ‘unë i përgjigjem çdo telefonate’

Pjesë nga debati në Opinion:

Çollaku: Nuk ke ardhur ne konference shtypi këtu, te dëgjojmë ty te na thuash qe je akullore. S’je në dyqan akulloresh këtu.

Janë 700 Cd. Jeni i sigurtë që s’ka përgjime të tjera me eksponentë të botës së krimit?!

Dako: Po mund të ketë.

Fevziu: Si mund të ketë, është normale!!!

Dako: Janë dy vjet përgjigje mund të ketë telefonata. Alo, po. Unë i përgjigjem çdo telefonatë.

Fevziu: Është normale që drejtori Ujësjellësit ti japë listat e punonjësve një krimineli?

Dako: Po drejtori është militant i Partisë Socialiste, normal që do punojë për votat.

Fevziu: A është normale që drejtori juaja ti japë listën e punonjësve në të dënuari.

Dako: A ja dha, a s’ja dha.. Se dimë këtë.

---- ---- ----
-----