Ballina Receta Gullash Segedini

Gullash Segedini

64
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit:

500 g domate
350 g qepë
vaj
piper i kuq, kopër, kumin, piper i bluar i zi

Përgatitja:

Qepen e grirë fërgojeni në vaj të nxehur dhe shtoni karotat e prera në rrathë. Pastaj përzieni dy lugë piper të kuq dhe copëzat e mishit të pulës dhe fërgoni.

Qitni krip dhe piper sipas shijes dhe qitni një litër ujë. Lëreni që të marinohet në zjarr të ulët rreth gjysmë ore.

Pastaj shtoni pataten e grirë imët, domaten e grirë dhe pak kumin.

Lëreni të zihet edhe rreth njëzet minuta, kur edhe gullashi bëhet i gatshëm për ta servuar.

The post Gullash Segedini appeared first on Receta Kuzhine.

---- ---- ----
-----