Ballina Sport Guardiola komplimente shqiptarit: Granit Xhaka eshte lojtar i madh

Guardiola komplimente shqiptarit: Granit Xhaka eshte lojtar i madh

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Trajneri i Manchester Cityt ka folur për mesfushorin kosovar të Arsenalit, Granit Xhaka pas incidenteve te fundit qe ai ka pasur me tifozerine.

“Ai është kapiten sepse ka diçka të veçantë. ‘Incidenti’ ka ndodhur sepse ndonjëherë ju e humbni kontrollin.

----

Do të harrohet, ata do të ecin përpara dhe shpresojmë që tifozët të mund ta falin Xhakën dhe ai mund të tregojë se është një lojtar i jashtëzakonshëm”, ka thënë Guardiola.

The post Guardiola komplimente shqiptarit: Granit Xhaka eshte lojtar i madh appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

----- ----