Ballina Lajme Bota/Rajoni ‘Grupi i Kumanovës’ ‘qon peshë’ Maqedoninë e Veriut, ushtria del në rrugë

‘Grupi i Kumanovës’ ‘qon peshë’ Maqedoninë e Veriut, ushtria del në rrugë

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjendje gati e jashtëzakonshme është shpallur sot në Maqedoni të Veriut.

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, paraqesin rrezik të lartë për shtetin e Maqedonisë së Veriut.

Kjo mund të shihet edhe në pamjet e Klan Maqedoni, të cilët kanë siguruar se si bëhet transferimi i tyre në bur gun e Idrizovës.

Ministria e Punëve të Brendshme nën masa të rrepta të sigurisë, duke përfshirë disa njësite speciale, helikopterë dhe policë në uniformë, bën transferimin e tyre në bur gun e Idrizovës.

Sipas Klan Maqedoni, aksioni për transferimin e “Grupit të Kumanovës” në bu rg është mbajtur në fshehtësi dhe është përgatitur nga një grup më i vogël i njerëzve.

Për më shumë ndiqni pamjet:

---- ---- ----
-----