Ballina Lajme Bota/Rajoni Gruaja noton qetësisht, por krijesa vrasëse i merr jetën (VIDEO)

Gruaja noton qetësisht, por krijesa vrasëse i merr jetën (VIDEO)

96
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një peshkaqen i madh i bardhë u pa duke notuar pranë një Kayaker-i të vetmuar në Kaliforninë Veriore në të njëjtën ditë kur një serfist 26 vjeçar u vra nga një sulm peshkaqeni pak km më tej.

Pamjet u morën të shtunën në Monterey Bay, në të njëjtën ditë kur Ben Kelly nga Santa Cruz, u vra nga një peshkaqen. Giancarlo Thomae, një biolog detar, kapi pamjet dhe i tha Storyful se ishte një peshkaqen i bardhë i madh 3.6 metra që notonte nën kajak. Gruaja mund të shihet duke qëndruar mbi ujë, ndërsa peshkaqeni noto disa hapa përpara saj.

----

Vetëm sekonda më vonë, ajo papritmas e kupton për peshkaqenin që qarkullon nën barkën e saj dhe shpejt ndalon lundrimin. Peshkaqeni ‘heton në mënyrë paqësore’ kajakun ndërsa gruaja pret me durim që të largohet. Pas disa çastesh, peshkaqeni largohet.

----- ----