Ballina Lajme Bota/Rajoni Gropa të hapur në rrugë, përmbytje, shkatërrim/ Stuhia bën kërdinë në Britani...

Gropa të hapur në rrugë, përmbytje, shkatërrim/ Stuhia bën kërdinë në Britani (FOTO)

54
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Stuhia “Ciara” ka krijuar kaos jo vetëm në Britani, por edhe në vendet e tjera të Europës. Raportohet se mbi 240 fluturime u anuluan në aeroportin e Amsterdamit, një nga më të ngarkuarit në Europë për nga trafiku ajror si e erëra të forta.

“Ciara” rrëzoi pemë dhe ndërpreu edhe transportin publik në vend pas dëmeve të tjera me rrëzimin e çative të banesave. Kjo ndodhi natyrore ka prekur edhe aktivitetin sportiv, si pasojë e të cilës të gjitha ndeshjet e futbollit u anuluan.

Erërat e forta kanë prekur disa zona të Britanisë dhe Gjermanisë ku gjithashtu pati ndërprerje të transportit dhe dëme materiale.

---- ----
----
----- ----
-----