Ballina Lajme Bota/Rajoni Greqia regjistron 1155 raste të reja dhe 78 viktima në 24 orë

Greqia regjistron 1155 raste të reja dhe 78 viktima në 24 orë

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

1,155 raste të reja me Covid-19 dhe 78 viktima.

Ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Greqi.

Në të njëjtën kohë, numri i pacientëve të intubuarështë 542 pacientë.

Atika, Selaniku dhe Larisa vijojnë të jenë zonat më të goditura.

Nga nisja e pandemisë,. Greqia regjistron 128,712 raste infektimesh dhe 3,948 viktima.

---- ----
----
-----
-----