Ballina Lajme nacionale Greqia nuk gjen qetësi nga tërmetet, toka lëkundët sërish pranë Larisës

Greqia nuk gjen qetësi nga tërmetet, toka lëkundët sërish pranë Larisës

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Greqia nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Pasditen e sotme një tërmet me madhësi 4.0 u regjistrua në Elassona, 16 kilometra në jugperëndim të rajonit.

Banorët ende janë të frikësuar nga lëkundjet e forta të disa ditëve më parë në prefekturën e Larissa, në fshatrat Elassona dhe Tyrnavos.

Për shkak të tërmeteve shumë shtëpi u dëmtuan rënd. Ndërkaq, lëkundjet sizmike vazhdojnë në zonë, një javë pas tërmetit të fuqishëm prej 6 Rihter. g.v/abcnews.al

The post Greqia nuk gjen qetësi nga tërmetet, toka lëkundët sërish pranë Larisës appeared first on Abc News.

---- ----
-----