Ballina Sport Greqia mes flakëve, zjarrfikës e helikopterë në terren

Greqia mes flakëve, zjarrfikës e helikopterë në terren

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një zjarr i madh po përhapet me shpejtësi në zonën pas stadiumit Markopoulo, në Attica, Greqi.

Për lokalizimin e flakëve janë angazhuar 40 zjarrfikës, 16 automjete, dy helikopterë që hedhin ujë dhe një helikopter koordinues. Gjithashtu me makinat e tyre janë angazhuar edhe 10 vullnetarë me katër automjete.

----

Sipas zjarrfikësve, zjarri është përhapur me shpejtësisë sepse zona pas stadiumit ka bar të thatë dhe shumë mbeturina të grumbulluara.

The post Greqia mes flakëve, zjarrfikës e helikopterë në terren appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

----- ----