Ballina Lajme nacionale Grenell: Shqiptaro-amerikanët e kanë bërë të qartë se do ta votojnë Trumpin

Grenell: Shqiptaro-amerikanët e kanë bërë të qartë se do ta votojnë Trumpin

10
SHPËRNDAJE

 

 

 

I dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka takuar shqiptaro-amerikanët në Detroit.

Grenell ka thënë se shqiptarët e kanë bërë të qartë se do ta votojnë Trumpin.

Në Detroit për të folur me komunitetin fetar dhe biznesor shqiptar. Ata e bënë të qartë: shqiptaro-amerikanët do të votojnë për Trumpin. Katër vjet të tjera”, ka shkruar Grenell./21Media

 

The post Grenell: Shqiptaro-amerikanët e kanë bërë të qartë se do ta votojnë Trumpin appeared first on RTV21.

-----