Ballina Lajme nacionale Grabitje në Prishtinë, dy të plagosur

Grabitje në Prishtinë, dy të plagosur

13
SHPËRNDAJE

 

Dy persona janë plagosur me armë zjarri gjatë një grabitjeje në Prishtinë.

Sipas policisë rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:30.

Viktimat janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë

“Raportohet se dy meshkuj shtetas të huaj kanë informuar se vozitësi (i pa njohur) i një taksi, ju ka grabitur telefonat mobil dhe më pas me armë zjarri i ka plagosur të dy viktimat”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Policia ka njoftuar se rasti është duke u hetuar./21Media

The post Grabitje në Prishtinë, dy të plagosur appeared first on RTV21.

-----