Ballina Lajme Bota/Rajoni Gorillat në San Diego rezultojnë pozitive me Covid19

Gorillat në San Diego rezultojnë pozitive me Covid19

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Gorillat në San Diego rezultojnë pozitive me Covid19

Disa gorilla në San Diego kanë rezultuar pozitive me covid19 raporton The Guardian.

----

Pas shfaqjes së simptomave të lehta të virusit duke përfshirë kollitjen, prania e Covid-19 u konfirmua përmes testimit të jashtëqitjes.

Ekspertët e botës së egër kanë shprehur shqetësim në lidhje me koronavirusin që infekton gorillat, një specie e rrezikuar që ndajnë 98.4 përqind të ADN-së së tyre me njerëzit dhe janë të shoqërueshme nga natyra.

Kafshët do të qëndrojnë në habitatin e tyre në park dhe janë karantinuar së bashku në kopshtin zoologjik, me shpresë për një shërim të plotë.

Gorillat në San Diego rezultojnë pozitive me Covid19
Zenilda Beqaj

----- ----